Zaproszenie na szkolenie
Szanowni Państwo,
Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych Alpi zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu na temat pracy z osobami z niepełnosprawnościami metodą coachingu społecznego. Opracowana metoda obejmuje szereg działań trenera, które w celowy sposób mają wzmacniać osoby niepełnosprawne w uzyskiwaniu szeroko pojętej samodzielności. Możemy tak twierdzić, gdyż TWIS ALPI od ponad 10 lat skutecznie włącza tę grupę w aktywne uczestnictwo w życie społeczno – zawodowe. Korzystają z programu Erasmus + opracowaliśmy innowacyjną metodę, która ułatwia
i systematyzuje pracę z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Chcemy podzielić się naszą wiedzą i umiejętnością pracy metodą coachingu społecznego. Szkolenia poprowadzą certyfikowani trenerzy.
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu "Coach społeczny – wspieram ku rozwojowi i samodzielności" współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Idea projektu jest odpowiedzią na potrzeby organizacji, kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi, rodziców osób niepełnosprawnych oraz wolontariuszy aktywizujących osoby niepełnosprawne. W ramach projektu oferujemy 2-dniowe szkolenie skierowane do osób pracujących z osobami niepełnosprawnymi oraz 2 godziny indywidualnego mentoringu. Jeden z modułów szkolenia dotyczy mieszkalnictwa chronionego.
Dzięki szkoleniu uczestnicy nauczą się jak w aktywny sposób, przy wykorzystaniu zasobów środowiska pracować nad zwiększaniem autonomii osób z niepełnosprawnościami. Szkolenia mają na celu ukierunkowanie pracy i przekazanie narzędzi przydatnych w udzielaniu pomocy w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności, by skuteczniej wspierać osoby z niepełnosprawnością i mieszkasz w województwie podlaskim, lubelskim, podkarpackim lub warmińsko – mazurskim weź udział w naszym szkoleniu.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Uczestnicy będą mieli zapewnione całodzienne wyżywienie i nocleg.
Zwracamy koszty dojazdu.
Więcej informacji pod Nr tel. 501 368 650 lub drogą mailową : iwona@alpi.org.pl, projekt@alpi.org.pl
By wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej alpi.org.pl.
Terminy i miejsca szkoleń:
1) 4-5 lipca Deresze zgłoszenia przyjmujemy do 02 lipca
2) 11- 12 lipca Supraśl zgłoszenia przyjmujemy do 07 lipca
3) 15 – 16 lipca Lublin zgłoszenia przyjmujemy do 11 lipca
4) 25 – 26 lipca Rzeszów zgłoszenia przyjmujemy do 20 lipca
O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy serdecznie.
Metryka strony